Україна нарешті дозволить полякам пошук та ексгумацію, але за однієї умови

Ексгумація має проводитися українськими дослідниками разом з польськими експертами

Україна нарешті дозволить полякам пошук та ексгумацію, але за однієї умови
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Україна дозволить Польщі проведення пошуково-ексгумаційних робіт, але участь у них обов’язково мають брати й українські експерти.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Польське радіо, про це заявив український віце-міністр закордонних справ Василь Боднар.

Інформацію про надання відповідних документів підтвердив посол Республіки Польща в Києві Бартош Ціхоцький.

Українська сторона висунула умову – ексгумація має проводитися українськими дослідниками разом з польськими експертами після виконання необхідних формальностей.

Зазначається, що Польща подала Офіційне прохання про відновлення ексгумації минулого тижня.

“Зараз отримано згоду на проведення таких робіт, що означає, що польська сторона повинна вибрати пізніше виконавця. Виконавець, український виконавець повинен отримати всі дозволи, вибрати місце, де будуть починатися ці пошуково-ексгумаційні роботи, і потім починати роботу спільно з польськими експертами”, – сказав український віце-міністр закордонних справ.

Нагадаємо, у 2019 році кількість іноземних працівників у Польщі збільшилася на 75 тисяч, досягнувши рекордної позначки 644 тисяч чоловік у кінці червня. Більше половини з них – громадяни України.

Нагадаємо також, у серпні у Польщі розгорівся гучний скандал через українців. Один з ресторанів в місті Гдиня розмістив оголошення про пошук кухарів, але попросив звертатися “нуль українців та інших подібних”.

А тим часом стало відомо, що до переїзду у Польщу родиною слід готуватися рік. Для цього треба зібрати 100 тисяч гривень, вивчити мову та знайти роботу.

Джерело: Народна Правда