У Мінсоцполітики зробили важливу заяву щодо пенсій: що треба знати

Введення накопичувальної пенсійної системи потребує створення відповідної інфраструктури

У Мінсоцполітики зробили важливу заяву щодо пенсій: що треба знати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Накопичувальні пенсії в Україні буде можливо повноцінно запровадити лише після створення відповідної інфраструктури.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Соцпортал, таку заяву зробила міністр соцполітики Юлія Соколовська.

Loading...

Накопичувальні пенсії можуть бути запроваджені після створення дизайну: хто платить, скільки відсотків, зробити актуальні розрахунки, чи буде це вигідно людині. Крім того, накопичення – це довгі гроші, тобто заощадження. Зазвичай це працює так: кошти інвестуються, а значить, повинен бути ринок, куди можна інвестувати. На сьогодні в Україні такого ринку фактично немає.

За словами міністра соцполітики нещодавно був прийнятий законопроект про сплите (розподіл функцій Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг між Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку і Національним банком), який може стати одним з перших кроків до введення накопичувальної системи.

Вона впевнена, що якщо держава рухатиметься в цьому напрямі ефективно, то через якийсь період часу буде можливо ввести і накопичувальну систему.

Соколовська наголосила, що введення накопичувальної пенсійної системи буде проводитися з урахуванням провідних світових практик. Велике значення матиме інформаційна кампанія, яка пояснює суть реформи.

Нагадаємо, складна демографічна ситуація, а також криза в роботі пенсійного фонду, що наближалась, змусили уряд України піти на впровадження пенсійної реформи. Про те, які зміни чекають на українців, які отримують пільгову пенсію, розповіла директор департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики Валентина Кудін.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...