Підвищення пенсійного віку в Україні: що потрібно знати

Пенсійний вік хочуть прив'язати до “очікуваної тривалості життя”

Підвищення пенсійного віку в Україні: що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні пенсійний вік підвищуватиметься щорічно до 2028 року, влада планує прив’язати його до “очікуваної тривалості життя”, внаслідок цього пенсія буде нараховуватися не за рівнем зарплати.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на КП в Україні.

Loading...

Як пояснив фінансовий експерт, це – “естонська модель”. Проте у Естонії діють рівні пенсійного накопичення, індивідуальні накопичення громадян.

Натомість в Україні накопичувальна пенсійна система не працює, держава займається реформуванням солідарної пенсійної системи. Однак вона дає збої в умовах перевернутої демографічної піраміди.

Зазначимо, зараз в Україні діють норми 2011 року, року пенсійний вік жінкам підняли на півроку щорічно протягом 10 років.

А з січня 2019 року на пенсію в 60 років можуть вийти тільки ті, хто заробив як мінімум 26 років стажу. Решті доведеться працювати до 63 і навіть 65 років. Щорічно до 2028 року норми будуть підвищуватися.

Нагадаємо, пенсії в Україні очікує перерахунок — з 1 грудня на 740 грн підвищать виплати тим, хто зараз отримує максимальні суми, а от найбідніші пенсіонери можуть розраховувати лише на надбавку у 74 гривні.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...