Українці не отримають “достойної” пенсії: влада зробила шокуючу заяву

Раніше представники громадських організацій і недержавних пенсійних фондів вимагали від Кабміну посприяти впровадженню накопичувального рівня пенсійної системи з 2020 року

Українці не отримають “достойної” пенсії: влада зробила шокуючу заяву
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Заробити собі гідну пенсію за допомогою накопичувальної пенсійної системи в короткостроковій перспективі в Україні не вийде – впроваджувати систему не поспішають.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про труднощі розповіла в інтерв’ю Інтерфакс-Україна міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

Loading...

За її словами, стає зрозуміло, що українці продовжать отримувати часом жебрацьку пенсію, хоча раніше чиновники заявляли про запровадження накопичувальної системи, яка могла б врятувати ситуацію.

«У нас ще немає створеної інфраструктури, щоб це запрацювало, але вже є багато напрацювань. Взагалі дослідження за накопичувальною системою показують, що очікування людей щодо цієї системи занадто великі, люди не до кінця розуміють, скільки це буде коштів», — заявила вона, відповідаючи на питання про те, чи варто чекати від уряду кроків у напрямку до накопичувальної пенсійної системи.

Юлія Соколовська зазначила, що спочатку потрібно створити дизайн (хто буде платити внески, скільки вони будуть відсотків, зробити актуарні розрахунки, чи буде це вигідно людині).

Міністр також додала, що накопичення — це довгі гроші (заощадження).

“Зазвичай це працює так, що кошти інвестуються, а значить, повинен бути ринок, куди можна інвестувати. На сьогодні в Україні такого ринку фактично немає. Ви знаєте, що був прийнятий законопроект про „спліт“ — в ньому також є питання регулювання недержавних пенсійних фондів, Комісії з цінних паперів фондового ринку. Це перші кроки, по яких можна сказати, що якщо будемо рухатися в цьому напрямку ефективно, то за якийсь період часу зможемо ввести накопичувальну систему», — додала вона.

Як відомо, 20 вересня у Верховній Раді презентували проект державного бюджету України на 2020 рік — виявилося, що він, всупереч обіцянкам представників нової влади, мало чим відрізняється від бюджетів минулих років. Хоча прем’єр-міністр Олексій Гончарук і міністр фінансів Оксана Маркарова заявляли, що до 18 жовтня (до другого читання) документ зазнає істотних змін. НАРОДНА ПРАВДА повідомляла про те, як може змінитися проект державного бюджету.

Джерело: Народна Правда