Як накопичити на достойну старість: майбутнім пенсіонерам дали пораду

Обирайте для довгострокового інвестування долари, а не гривні

Як накопичити на достойну старість: майбутнім пенсіонерам дали пораду
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Експерти дали кілька порад, які допоможуть українцям на пенсії отримувати гідні виплати.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Znaj.

Loading...

Страховий стаж

Як відомо, розмір пенсії залежить від страхового стажу особи та, що особливо важливо, від заробітку (доходу), який отримували протягом своєї трудової діяльності. У цьому випадку допоможуть депозит або дохід від оренди нерухомості.

Правда, експерти ринку нерухомості кажуть, що прибутковість від здачі в оренду не перевищує 4-6% річних. Це нижче прибутковості за вкладами, але все може змінитися.

Накопичувальна пенсія

Є ще один варіант інвестицій в пенсії – це накопичувальна пенсія. З цим можуть допомогти недержавні пенсійні фонди та страхові компанії, вони пропонують для майбутніх пенсіонерів програми пенсійного страхування. За довгостроковим договором кожен місяць треба платити певну суму, а вони інвестують гроші та отримують дохід.

Окремо експерти не рекомендують зберігати заощадження в гривнях, найстабільнішою світовою валютою залишається долар. Обирайте для довгострокового інвестування його. Бажано вкладати кошти в різні активи: валюти, нерухомість, акції, облігації.

Як повідомлялося раніше, українцям в недалекому майбутньому тричі перерахують пенсії. У грудні 2019 року на 74 гривні збільшиться мінімальна виплата, а в 2020 році очікуються ще два перерахунку: в результаті зростання прожиткового мінімуму і завдяки осучасненню.

Як відомо, у Верховній Раді хочуть переглянути пенсійний вік для жінок — депутати не проти відкласти підвищення пенсійного віку до 2022 року. Однак експерти кажуть, що це може збільшити дефіцит Пенсійного фонду.

Фінансовий аналітик Олексій Кущ вважає, що параметр страхового стажу не дасть українкам істотно виграти від зниження пенсійного віку.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...