В ООН перерахували дітей, які загинули внаслідок війни на Донбасі

Понад 200 тисяч дітей проживають в 20-кілометровій зоні по обидва боки від лінії розмежування

В ООН перерахували дітей, які загинули внаслідок війни на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про ООС

Діти стають невинними жертвами війни на Донбасі – за даними ООН, щонайменше 38 дітей загинули за роки війни на Донбасі, 128 неповнолітніх отримали поранення від мін, боєприпасів та інших вибухонебезпечних залишків війни.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на дослідження, опубліковане Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

«Більше 200 тис. дітей проживають в 20-кілометровій зоні по обидва боки від лінії розмежування, сильно забрудненої мінами і іншими вибухонебезпечними залишками війни (ВЗВ). З 2014 року щонайменше 128 дітей отримали поранення від мін, боєприпасів та інших ВОВ. Щонайменше 38 дітей загинуло», – йдеться у результатах дослідження.

Дослідники опитали 39 сімей, в яких діти стали жертвами нещасних випадків, пов’язаних з мінами або ВЗВ на території Донецької та Луганської областей.

«Діти збирають цікаві предмети як трофеї, в тому числі з військових полігонів», – зазначається у звіті.

Так, 15 нещасних випадків сталося через те, що діти підбирали, розбирали, тримали в руках або грали з ВЗВ. Щонайменше десять дітей принесли додому страшну знахідку.

Більшість серед постраждалих дітей(72%) – хлопчики. Наймолодшою дитиною, яка постраждала від ВЗВ, була чотирирічна дівчинка, найстаршим- 16-річний хлопець.

Нагадаємо, користувачів інтернету зворушили фотографії дітей бійців Збройних сил України, які загинули у зоні бойових дій на Донбасі.

Джерело: Народна Правда