Пенсія в Україні: як отримувати більше

Пенсіонери, які отримують виплати за вислугу років, продовжуючи працювати не за фахом, при досягненні пенсійного віку можуть змінити вид своєї виплати на пенсію за віком

Пенсія в Україні: як отримувати більше
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Якщо пенсіонер отримує пенсію за вислугу років, але його пенсійні виплати за віком можуть бути більшими, він має можливість перейти на виплати за віком.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Соцпортал, про це розповіли у Пенсійному фонді України.

Loading...

Пенсіонери, які отримують виплати за вислугу років (медики, вчителі і т.ін.), продовжуючи працювати не за фахом, при досягненні пенсійного віку намагаються змінити вид своєї виплати на пенсію за віком, яка може бути значно більшою. Така можливість для них передбачена законом.

Статті 45 Закону № 1058 передбачає, що перехід з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів.

У той же час при переводі вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою ст. 40 Закону № 1058 для призначення пенсії (за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії).

Таким чином, при переведенні з пенсії за вислугу років на пенсію за віком громадянин матиме право на облік страхового стажу, набутого після призначення пенсії за вислугу років, а порахувати пенсію з урахуванням заробітку за період, визначений ст. 40 Закону № 1058. Однак при цьому буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався при обчисленні пенсії за вислугу років (з 01.03.2019 р – 4 404,35 грн).

Нагадаємо, українцям у недалекому майбутньому тричі перерахують пенсії. У грудні 2019 року на 74 гривні збільшиться мінімальна виплата, а в 2020 році очікуються ще два перерахунки: в результаті зростання прожиткового мінімуму і завдяки осучасненню.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...