Тисячі українців можуть залишитися без пенсій через шахраїв

Сумлінним одержувачам виплат боятися нічого

Тисячі українців можуть залишитися без пенсій через шахраїв
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні запрацює спеціальна служба з контролю соціальних виплат.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Vesti”, нова служба визначить правомірність виплат, які громадяни отримують від держави.

Частина українців може залишитися без соціальних виплат і пенсій.

Зовсім скоро в країні запрацює спецслужба, у якої буде доступ до всіх можливих відомчих баз: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформація про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової та ін.

Саме це служба і визначить, наскільки правомірно та чи інша людина отримує виплати від держави. А чиновникам, причетним до схем, буде загрожувати кримінальна відповідальність.

Планується, що масова верифікація торкнеться всіх, хто отримує грошову допомогу від держави: субсидіантів, матерів-одиначок, чорнобильців та інших пільговиків. У тому числі перевірять і правильність нарахування пенсій.

Нова служба буде працювати у багатьох сферах, пов’язаних із соціальними виплатами. Але перевіряти будуть не тільки одержувачів, а й функціонерів. Тобто тих, хто нараховує або тих, хто знаходиться в змові з злочинними угрупованнями в частині отримання неправомірних виплат.

Є багато випадків , коли пенсіонер помер, а хтось ще 5-10 років отримує на підроблену карту пенсіонера виплати. Є випадки, коли отримують пенсії за втраченим пенсіонером паспортом, і багато іншого.

“Тому ми повинні поставити дуже жорстку перешкоду, щоб шахраї не користувалися нашими грошима. Адже в будь-якій фінансовій установі, будь то Пенсійний фонд, Фонд державного страхування, центр зайнятості, реєстр комунальних субсидій або реєстр матерів-одиначок, є помилки і є шахрайство “, – пояснила кандидат на посаду голови парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Галина Третьякова.

Вона також підкреслила, що сумлінним одержувачам допомоги боятися нічого. На їх виплати ці перевірки жодним чином не вплинуть.

Також нагадаємо, що пенсіонерів в Україні за три з половиною роки – з 1 січня 2016 року по 1 липня 2019-го – стало менше майже на 946,6 тис. осіб.

 

Джерело: Народна Правда