Підвищення цін на газ: до чого готуватися українцям

Вже у жовтні тарифи можуть зрости

Підвищення цін на газ: до чого готуватися українцям
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З початку 2019 року ціна на газ в Україні впала на 28%, проте у жовтні блакитне паливо може здорожчати.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

На даний час, враховуючи податки та всі платежі, кінцева ціна на газ коливається в межах 5,5-6 грн за кубометр. Хоча ще в минулому році Кабмін планував підвищити тарифи майже до 10 грн.

Але вже у жовтні ціна газ може вирости, про це заявили в “Нафтогазі”.

“Із завершенням теплої пори року очікується підвищення попиту на газ і можливе зростання цін на нього – як на європейському ринку, так і в Україні”, – зазначили в компанії.

Зазначимо, згідно з пояснювальною запискою до проекту фінансового плану «Нафтогазу», фахівці компанії прогнозують ціну на природний газ для споживачів на умовах положення про накладення спеціальних зобов’язань (ПСО), тобто для населення, в розмірі 7 184,8 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ) на листопад і грудень 2019 року.

При цьому раніше міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов анонсував зниження комунальних тарифів в Україні.

А тим часом стало відомо, що Росія затягуватиме переговори з Україною про транзит газу до початку холодів та опалювального сезону, щоб тиснути та шантажувати як нашу країну, так і Європу.

Джерело: Народна Правда