Особливий статус Донбасу: Разумков озвучив головну умову

Разумков запевняє, що при підготовці закону "червоні лінії» не перетнуть

Особливий статус Донбасу: Разумков озвучив головну умову
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Донбас отримає особливий статус лише після передачі контролю над кордоном.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву в ефірі телеканалу “Україна” зробив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

За його словами, під час підготовки нового закону про особливий статус Донбасу не перетнуть “червоні лінії”:

“Повертаючись до червоних ліній. Ключовим питанням є питання виборів. Вибори можуть відбуватися виключно за українським законодавством, і це одна з тих червоних ліній, про які ми говорили. Друге — вибори можуть відбуватися тільки коли немає кулеметів, танків, іншої зброї. Коли у нас буде контроль над кордоном, коли ОБСЄ визнає ці вибори, саме тоді почне працювати так званий новий закон про особливий статус Донбасу”.

Дмитро Разумков також зазначив, що так званий закон про особливий статус тимчасово окупованих територій закінчується в цьому році, потрібно знаходити новий механізм. “Цей закон буде писатися разом з суспільством, тому що це питання дуже важливе для всієї держави”, – підкреслив Разумков.

Відзначимо, в скандальній “формулі Штайнмаєра” немає мови про передачу Україні контролю над кордоном. Одночасно з цим за Мінськими угодами контроль повернеться Україні тільки після внесення в Конституцію особливого статусу Донбасу.

Раніше колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк заявив, що «формула Штайнмаєра» містить багато простору для тлумачення. Для України — це ризик, адже досі неясна послідовність дій, в той час, як ватажки «республік» вже мають своє бачення.

Джерело: Народна Правда
загрузка...