Україна відмовила екс-офіцеру ЗС РФ в статусі біженця: перші подробиці

Бологан стверджує, що вів активну волонтерську діяльність та допомагав ЗСУ

Україна відмовила екс-офіцеру ЗС РФ в статусі біженця: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Україна відмовилася надати політичний притулок Юрію Бологану – майору запасу Збройних сил Росії, колишньому начальнику курсу факультету іноземних мов Військового університету Міністерства оборони РФ.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Українськi Новини, про це стало відомо з матеріалів суду.

Loading...

Бологан народився в Молдові, а в 1993 році переїхав до Росії і поступив в Суворовське училище в Санкт-Петербурзі.

З 2013 року працював начальником курсу факультету іноземних мов у Військовому університеті, займався набором курсантів, відповідав за дисципліну і навчання.

21 квітня 2016 року він звільнився за власним бажанням в званні майора і в даний час знаходиться в запасі.

“За словами позивача, причиною його звільнення стало непорозуміння між ним і його військовим керівництвом у відносинах між Україною та Російською Федерацією, а саме його незгода з діями Російської Федерації на Сході України і щодо анексії Криму”, – йдеться в матеріалах суду.

Російські силовики пред’явили Бологану звинувачення в отриманні хабарів і перевищенні службових повноважень.

У вересні 2016 року він виїхав з Росії в Білорусь, а потім – в Україну.

Московській суд в липні 2017 року його заочно заарештував, а листопаді 2017 року він був оголошений в міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

В квітні 2018 року українські прикордонники затримали Бологана на україно-молдовському кордоні, коли він їздив до батьків у Молдову допомогти в прибиранні врожаю.

Російський військовий був заарештований і поміщений в СІЗО в Одесі. Росія відправила в Україну запит з проханням екстрадувати підозрюваного. Під вартою Бологан перебував до липня 2018 року, коли екс-дружина внесла за нього заставу.

Після звільнення, Бологан звернувся із проханням надати йому політичний притулок і статус біженця.

Він заявив, що був волонтером та допомагав ЗСУ ремонтувати техніку під час АТО.

Також він розповів, що працюючи у Військовому університеті Міноборони РФ відкрито заявляв про своє неприйняття анексії Криму, а в соцмережах одного разу написав “Слава Україні”, через що зазнав цькування і переслідування з боку контррозвідки ФСБ.

В березні Бологану не надали політичний притулок. В вересні окружний суд визнав це рішення законним, зазначивши, що не надано переконливих доказів волонтерської роботи позивача, також виявлено ряд суперечностей в його показах.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський своїм указом спростив процедуру отримання громадянства України для іноземців та осіб без громадянства.

Джерело: Народна Правда
загрузка...