Світ на порозі нової економічної катастрофи: чого чекати українцям

Криза пов'язана з напруженими торговими відносинами між США і Китаєм, США і ЄС

Світ на порозі нової економічної катастрофи: чого чекати українцям
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Експерти все частіше заявляють про те, що світ на межі нової хвилі глобальної економічної кризи. Це пов’язано з напруженими торговими відносинами між США і Китаєм. Крім того, назріває нова торгова війна між Європейським союзом і США.

Про те, як криза позначиться на простих українцях, в коментарі “Фактам” розповів директор Інвестиційної групи «УНІВЕР» Олександр Куликов, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Куликов зокрема підкреслює, майже будь-які проблеми у світовій економіці призводять до того, що попит на гроші зростає. Будь-яка операція купівлі товару, пояснює експерт, це одночасно операція з продажу грошей. І навпаки: будь-яка операція з продажу якогось активу — це операція з купівлі грошей.

“Будь-яка криза призводить до продажу активів по всьому світу, а це означає купівлю того ж долара США. Люди продають що-небудь в очікуванні поганих змін в економіці та створюють попит на гроші, адже вони збільшують свої грошові залишки і виходять в «кеш», в готівку”, – додає Куликов.

Він також говорить, що в кризовий період загальний обсяг вимог зростає, що створює навантаження в банківській системі. Банки змушені більш активно займати вільні гроші один в одного, що призводить до зростання процентних ставок. А разом з цим багато банків, які мають готівку, побоюючись проблем, зменшують кредитування і більше залишають грошей у себе в «кубишці», що ще посилює проблеми з ліквідністю. У результаті попит на гроші зростає і збільшуються ставки міжбанківського кредитування.

“Виходить ситуація, при якій грошей як би багато, але вільних коштів не вистачає, тому долар починає рости. Чому саме долар? Тому що він вершина «харчового ланцюжка» для всіх грошей світу, саме він є світовою резервною валютою і для більшості контрагентів у світі. Вихід у «кеш» означає вихід саме в готівкові долари на рахунку”, – підкреслює експерт.

Олександр Куликов також додає, що будь-яка криза призводить до зростання норми резервування грошей, тобто збільшує кількість грошей під «матрацом», що скорочує обсяг вільно циркулюючих коштів і призводить до зростання їх вартості: “Грошей у світі багато, але зобов’язань за ними так само багато, і ці зобов’язання створюють попит. Тому майже у будь-яку криза долар зростає”.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА пояснювала, чому коли курс долара б’є багаторічні рекорди, а гривня зміцнюється, очікуваного здешевлення, хоча б основної групи продовольчих товарів не відбувається.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...