В Україні можуть зникнути області та райони: що сталося

Базовою адміністративною одиницею країни мають стати громади, які планується укрупнити

В Україні можуть зникнути області та райони: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Партія “Слуга народу” анонсувала реформу адміністративно-територіального устрою України – децентралізація передбачає, що області об’єднають в регіони, а райони – в округи.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Інтерфакс-Україна, про зміни у рамках децентралізації розповів заступник голови фракції “СН” Олександр Корнієнко.

За його словами, базовою адміністративною одиницею країни мають стати громади, які планується укрупнити.

“Процес укрупнення для 80% громад буде виграшним”, – зазначив Корнієнко.

Він додав, що до округа увійдуть 10-15 громад, його очолюватиме префект. На рівні областей планується призначення обласними радами глав виконавчих органів, яким будуть передані повноваження.

“Там буде деяка стадійність. Вона викликана процесом внесення змін до Конституції. Ми не можемо їх прийняти раніше лютого. До внесення змін до Основного закону юридично ми не можемо подавати в Раду законопроекти, в яких прописано інший адміністративно-територіальний устрій, префекти. Але комунікаційно ми будемо працювати”, – пояснив Корнієнко.

Нагадаємо, у Зеленського пообіцяли скасувати плату за комуналку для людей, які досягли 70-річного віку, точна дата цього нововведення поки не повідомляється, дане питання перебуває в опрацюванні.

Джерело: Народна Правда