Ціни на газ виростуть на 40%: чому так сталося

Напередодні опалювального сезону влада приготувала українцям неприємний "сюрприз"

Ціни на газ виростуть на 40%: чому так сталося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні через зростання цін на газ може здорожчати опалення – на 15-40% в залежності від регіону.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Страна.

За численними повідомленнями як старої так і нової влади, Україна закуповувала дешевий газ на зиму. Також повідомлялося, що газ має здешевшати на для населення в цілому на 25%. Якщо це правда – тарифи на опалення не мають зростати, навіть якщо вартість води та інших складових тарифу підросла.

Разом із тим, президент України Володимир Зеленський наприкінці серпня заявляв, що відправить у відставку уряд, якщо то не зможе знизити тарифи на опалення. Але замість цього українці можуть отримати абсолютно незрозуміле подорожчання опалення.

Зазначимо, тарифи на опалення подорожчають майже на 300 гривень за гігакалорію або близько 30%. Проект вже пройшов громадське обговорення і, по суті, може бути базою для перегляду тарифів для населення. Якщо діючий тариф у Києві – 1654 гривні за гігакалорію (або 38,5 гривень за квадратний метр), то буде орієнтовно 2150 гривень за гігакалорію або 50 гривень за квадрат.

Нагадаємо, раніше у Нафтогазі заявляли, що із завершенням теплої пори року очікується підвищення попиту на газ і можливе зростання цін на нього – як на європейському ринку, так і в Україні.

Джерело: Народна Правда