Коли українці зможуть накопичити собі на пенсію: в Кабміні озвучили дату

Закон не буде примушувати людей відкладати певний відсоток від зарплати

Коли українці зможуть накопичити собі на пенсію: в Кабміні озвучили дату
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Накопичувальна пенсійна система, відповідно до планів Кабінету міністрів, може бути введена в Україні в 2022-2023 роках.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в ефірі «Українського радіо» повідомила голова Комітету соцполітики та захисту прав ветеранів, народний депутат від фракції «Слуга народу» Галина Третьякова.

«Я думаю, що це буде 2022-2023 рік, якщо ми будемо готові раніше — то раніше. Один з перших законопроектів, який був прийнятий — це так званий законопроект про „спліт“, який дозволить відкрити другий рівень пенсійного забезпечення, де гроші роботодавця і частина грошей людей в обов’язковому порядку йдуть на накопичення», — цитують Третьякову “Факти“.

Вона також додала, що закон не повинен примушувати людей відкладати певний відсоток від зарплати. На її думку, українці повинні самі визначати скільки можуть відкладати.

Голова комітету також підкреслила, що пенсійна система другого рівня означає впровадження загальнообов’язкового накопичувального страхування:

«Ми повинні бути впевнені, що фінансова система захищена від шахраїв, від того, що там можуть бути недосвідчені фінансисти, які накопичені кошти витратять на свою користь».

Як повідомлялося раніше, українці можуть перейти на пенсію покійного члена сім’ї – це передбачає стаття 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в тексті якої говориться, що пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

Джерело: Народна Правда