День захисника України: історія та традиції свята

Перенесення дати святкування з 23 лютого на 14 жовтня здійснив колишній президент Порошенко

День захисника України: історія та традиції свята
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

У понеділок 14 жовтня Україна відзначає День захисника.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що переніс дату святкування з 23 лютого на 14 жовтня п’ятий президент України Петро Порошенко.

З 2015 року День захисника 14 жовтня вихідний день. Свято збігається з Днем українського козацтва, а також Покровою Пресвятої Богородиці.

Як відомо, свого часу ініціативу відзначати День захисника України на Покрову підтримав Український інститут національної пам’яті. Таке рішення обґрунтовували традицією почитати українське військо саме в цей день. Також відомо, що 14 жовтня відзначається днем заснування Української повстанської армії – військово-політичного підрозділу Організації українських націоналістів.

Традиційно в День захисника у багатьох містах України проходять різноманітні заходи та офіційні урочистості. Найчастіше влаштовують тематичні фестивалі та фізкультурно-патріотичні змагання. У школах в цей день проходять тематичні уроки про славу запорожців.

Нагадаємо, в 2018 році в День захисника у Києві відбулося відкриття меморіалу загиблим українським бійцям. Меморіальний комплекс складається із Зали пам’яті, пам’ятного дзвону та стели. Першим ударити в нього випала честь батьку загиблого в 2014 році українського бійця Михайла Рибака.

Джерело: Народна Правда
загрузка...