Греція визнала автокефалію ПЦУ: подробиці

Греція визнала автокефалію Православної Церкви України.

Греція визнала автокефалію ПЦУ: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

12 жовтня у православному світі відбулася визначна подія, Собор ієрархів Грецької церкви визнав автокефалію Православної Церкви України.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на повідомлення митрополита Київського і всієї України, що було зроблено на його сторінці у соціальній мережі.

Як вбачається із повідомлення сьогодні на засіданні Собору Ієрархів було підтримано позицію та історичне рішення Вселенського Патріархату. Відповідно до нього Греція визнала автокефалію Православної Церкви України.

Він подякував Главі Священного Синоду Церкви Греції Блаженнійшому Архієпископу Афінському і всієї Еллади Ієроніму та братам-архієреям за прийняте рішення та висловив сподівання на плідну співпрацю у майбутньому.

Греція визнала автокефалію ПЦУ: подробиці

Дане рішення було прийнято в умовах сильного тиску з боку Росії. Незважаючи на це, рішення було прийнято на користь автокефалії Української церкви, при цьому “за” прголосувала більшість.

Нагадаємо, схвалені на Синоді Вселенського патріархату пропозиції до статуту української православної церкви будуть передані єпископам, що на об’єднавчому соборі повинні будуть розглянути статут і вибрати предстоятеля церкви.

Додамо, після отримання Україною томосу церковний календар не змінюватимуть з юліанського, яким користується православна церква, на григоріанський, за яким живуть західні християни.

Джерело: Народна Правда