Медики назвали причини раннього старіння

Деякі причини раннього старіння під силу усунути

Медики назвали причини раннього старіння
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Сучасні люди можуть старіти швидше, ніж їхні предки. Лікарі назвали фактори, які можуть викликати раннє старіння – деякі  з них можна усунути.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Країна здоров’я“.

Loading...

Стрес. На думку фахівців, стресовий фактор є першою причиною передчасного старіння всього організму в цілому і шкіри зокрема. Стрес є реакцією організму, який змушений функціонувати за несприятливих для нього обставин. Зокрема, стрес виникає, коли організм отримує багато нездорової їжі і відчуває дефіцит вітамінів і мікроелементів, не отримує достатньо води, страждає від постійного недосипання, м’язової напруги і негативних думок. В результаті якісь процеси в ньому починають зупинятися або йдуть назад, а імунна система задіює всі сили, щоб скорегувати наслідки змін, що відбуваються. Як наслідок, організм стає беззахисним перед інфекціями, вірусами і бактеріями, в ньому підвищується ризик запалення. Все це посилює старіння, як фізичне, так і зовнішнє.

Дефіцит якісного сну. Незбалансоване харчування, щоденні стреси, відсутність балансу між кількістю роботи і відпочинком, велика кількість інформації з гаджетів заважають організму повноцінно розслаблятися в нічний час. В результаті він не може отримати повне перезавантаження, виснажується. Тим часом, саме уві сні в ньому активно виробляються гормони молодості і краси: мелатонін і гормони росту. Щоб довго не старіти, спати потрібно достатньо, засинати в один і той же час, краще за все – до настання півночі.

В’ялі м’язи. Відсутність м’язового навантаження призводить до втрати тонусу в м’язах, їх обвисання  і в підсумку – до тілесного старіння. Вчені відзначають, що будь-яка м’язова активність сприяє виробленню гормонів, що забезпечують тілу молодість. Наприклад, в мозку при цьому активізується синтез «гормонів задоволення» – ендорфіну, серотоніну, дофаміну. Цей гормональний фон забезпечує зниження рівня кортизолу в організмі, що добре позначається на стані шкіри і є важливим для підтримки краси і молодості тіла.

Погане харчування. Перш за все, з раннім старінням сучасних людей фахівці пов’язують вживання продуктів глибокої переробки, а також трансжирів. Ця їжа не забезпечує клітини необхідною кількістю мікроелементів і в результаті без належного харчування клітини починають гірше працювати і оновлюватися. Крім того, названі вище продукти негативно впливають на мікрофлору шлунково-кишкового тракту, а багато в чому саме від роботи кишківника залежить те, наскільки ми здорові і молодо виглядаємо.

Шкідливі звички. До звичок, які старять людей завчасно, експерти відносять, зокрема, депресивне сприйняття дійсності, яке відбивається на зовнішності у вигляді специфічної міміки, що робить обличчя старшим. Також в цьому переліку – відсутність фізичного навантаження, сутулість і неправильне положення тіла під час сну, постійна робота з гаджетами, що порушує положення голови.

Нагадаємо, британські фітнес-експерти рекомендують пити чай для збереження молодості – вісім чашок чаю на день допоможуть уповільнити старіння організму.

Крім того, американські вчені з Інституту Гладстона в Сан-Франциско встановили, що дієта з високою концентрацією жирів має здатність сповільнювати старіння організму людини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...