Опалювальний сезон: у кого відберуть субсидії

Люди, які живуть у великих будинках, повинні платити чесну ціну, а не бути субсидіантами, - Маркарова

Опалювальний сезон: у кого відберуть субсидії
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Вже на наступному тижні в Україні стратує опалювальний сезон – в цей час традиційно в рази збільшується кількість отримувачів  субсидій. При цьому восени 2019-го сім’ї отримуватимуть допомогу за новими правилами.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише  OBOZREVATEL.

Хто не отримає субсидію:

  • є будинок площею від 200 кв. м, або квартира від 120 кв. м;
  • машина віком до 5 років;
  • зробили покупку на суму від 50 тис. грн;
  • Останнім часом не платили ЄСВ і не перебували на обліку в Центрі зайнятості.

Згідно з постановою уряду, ті, хто отримав субсидію, незважаючи на те, що не мають на це права, повинні будуть повернути гроші в бюджет.

У документі сказано, що повернути субсидію потрібно добровільно. А якщо цього не станеться, то через суд. Правда, стягнути гроші за допомогою суду вкрай складно. Виконавча служба працює неефективно, відсоток виконаних рішень суду невисокий. Тому в гіршому випадку суд зобов’яже виплачувати частину зарплати або виконавець спробує потрапити в квартиру і в рахунок “зайвої” субсидії заарештувати і продати на аукціоні майно.

Ще один варіант, при якому доведеться повернути вже виділені гроші – якщо ви отримували безготівкову субсидію і не використовували її повністю.

До слова, з 1 жовтня 2019 року в Україні запровадили монетизацію субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, пільга надаватиметься двома способами – готівкою та безготівково.

Нагадаємо, раніше в. о. заступника голови Державної фіскальної служби Євген Бамбизов розповів, що українці, які одержують зарплату «в конвертах», залишаться без субсидій через урядову кампанію по боротьбі з нелегальним працевлаштуванням.

Нагадаємо також,  невдовзі в Україні запрацює спеціальна служба з контролю соціальних виплат, яка визначатиме правомірність виплат, які громадяни отримують від держави. Спецслужба  буде мати доступ до всіх можливих відомчих баз: відкриті банківські рахунки і залишки по ним, інформація про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової та ін.

Джерело: Народна Правда