Лікарі назвали, чим небезпечне хронічне недосипання

При нестачі сну в організмі підвищується рівень гормонів, які роблять мозок більш сприйнятливим до привабливих гарстрономічних ароматів

Лікарі назвали, чим небезпечне хронічне недосипання
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

В ході експерименту  вчені довели, що порушення режиму сну і хронічне недосипання тягне за собою вибір жирної і солодкої їжі.  

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише maximum.fm.

Фахівці провели експеримент, задіявши в ньому 25 чоловіків і жінок у віці від 18 до 40 років, яких поділили на дві групи. Добровольці з першої групи спали всього лише чотири години, а випробовувані з другої групи – близько восьми годин,

Через 20 днів експеримент провели знову, помінявши групи місцями. Виявилося, що якщо люди спали мало, то навіть після стандартного обіду, коли їм пропонували поїсти ще, вони не відмовлялися від їжі і вживали більш калорійну їжу.

Як показали аналізи, при нестачі сну в організмі підвищується рівень ендоканабіноїдів 2-OG, а також змінюється активність грушоподібної кори головного мозку. Ця область відіграє ключову роль в розпізнаванні запахів. Висновки вказують, що недосип робить мозок більш сприйнятливим до привабливих ароматів, які в результаті і змушують людину споживати шкідливі продукти і набирати зайву вагу.

Як раніше писала НАРОДНА ПРАВДА, за результатами дослідження шотландських вчених, звичка пізно лягати спати негативно впливає на психіку людини. 

Нагадаємо, що нейробіолог з Наукового центру сну при Каліфорнійському університеті в Берклі Метью Уокер провів дослідження про те, скільки годин сну на добу необхідно людині. Він дійшов висновку, що сон протягом 8-9 годин на добу допомагає запобігти передчасній смерті. 

До слова, хронічне недосипання загрожує серцевими захворюваннями, збільшенням ваги, і навіть змінами у ДНК. Підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину також є одними з можливих наслідків недостатнього відпочинку.

Джерело: Народна Правда