В ПАРЄ закликали Туреччину припинити військову операцію в Сирії

Понад 70 тисяч людей покинули домівки в прикордонних містах Рас аль-Айн і Таль-Абайад

В ПАРЄ закликали Туреччину припинити військову операцію в Сирії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ліліан Морі Паск’є закликала Туреччину припинити військову операцію в Сирії, яку оголосив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган з метою знищення загонів Робочої партії Курдистану і терористичної організації ІДІЛ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідну заяву Паск’є  опублікували на сайті ПАРЄ.

Loading...

За словами Паск’є,  військове вторнення Туреччини тягне за собою зростання сильної напруженості в регіоні, а гуманітарні наслідки для населення регіону катастрофічні.

“Я згадую позиції Асамблеї, що містяться в резолюції 2298 (2019), щодо ситуації в Сирії, включаючи заклик до всіх сторін, що беруть участь у військових операціях, “вжити всі необхідні заходи обережності, щоб уникнути заподіяння шкоди тисячам мирних жителів, що потрапили в пастку в центрі”… Я очікую, що всі держави-члени Ради Європи будуть поважати цю позицію і діяти відповідально. В той же час я закликаю Туреччину покласти край військовій операції, яка вже призвела до серйозних гуманітарних наслідків і представляє реальну небезпеку порушення міжнародних стандартів захисту прав людини”, – зазначено в заяві.

Нагадаємо, 9 жовтня військові підрозділи турецької армії почали перетинати кордон з Сирією в регіоні, де Туреччина планує проводити операцію зі створення зони безпеки. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про початок військової операції «Джерело миру» в Сирії з метою знищення загонів Робочої партії Курдистану і терористичної організації ІДІЛ

Пентагон різко відреагував на план президента Туреччини Реджеп Тайип Ердогана розпочати повітряну та наземну військову операцію у Сирії та регіоні.

12 жовтня  Туреччина повідомила про звільнення від курдських формувань міста Рас ель-Айн на півночі Сирії.

Додамо, що арабські країни жорстко відреагували на військову операцію Туреччини та захоплення великого міста в Сирії, а Генеральний секретар Ліги арабських держав Ахмед Абдул Гейт зробив різку заяву з цього приводу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...