14 жовтня в Україні: яке сьогодні свято

Іменинники сьогодні: Олександр, Олексій, Георгій, Іван, Михайло, Микола, Петро, Роман, Віра

14 жовтня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

14 жовтня відзначається Покрова Пресвятої Богородиці, а також День захисника України.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала цікаву інформацію про цей день.

Loading...

Покрова Пресвятої Богородиці

Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується щорічно 14 жовтня. Це головне осіннє свято, історія якого сходить до 910 році. В цей день в Константинополі (Візантійська імперія вела війну з сарацинами), у Влахернській церкві, де зберігалася риза Богоматері, під час богослужіння юродивий Андрій і його учень Єпіфаній побачили у повітрі Богородицю, яка розпростерла над молільниками своє широке біле покривало — покров. Дивне явище Богородиці, що покриває християн, підбадьорило і втішило греків, зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів.

У народній традиції в цей день відзначалася зустріч Осені з Зимою. День Покрови збігався з повним закінченням польових робіт і серйозною підготовкою до зими. Приблизно з цих днів починали топити в хатах. Вважалося, що в цей день домовик спати вкладається, і існував ритуал «Запікання кутів». Домовика  просили зберігати тепло в будинку взимку, пекли спеціальні «млинці» — млинці невеликого розміру, а перший млинець ділили на чотири частини і розносили по кутах хати як підношення, щоб дух дому був ситую і спокійним.

День захисника України

День захисника України – свято, встановлене указом президента України Петра Порошенка в 2014 році. Дата 14 жовтня для нового свята була вибрана не випадково. Щорічно в цей день відзначається День українського козацтва – свято, приурочене до дня Покрови Пресвятої Богородиці (оскільки Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків). Крім того, в цей день традиційно відзначають річницю створення Української повстанської армії – військово-політичного підрозділів Організації українських націоналістів.

Покров Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

День українського козацтва

Свято встановлено указом президента України в 1999 році, враховуючи історичне значення і заслуги козацтва Вітчизни в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес створення і розвитку незалежної України.

Також у цей день відзначається:

Всесвітній день стандартів,
День матері в Білорусі,
День подяки в Канаді,
День Колумба в США,
Суккот — Свято кущей,
День національної освіти в Польщі,
День фізкультури в Японії,
День пам’яті преподобного Романа Сладкопівця.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...