На українців з нового року чекають ринкові ціни на газ: як «вибиватимуть» борги

Українці платитимуть ринкові ціни через угоду з МВФ

На українців з нового року чекають ринкові ціни на газ: як «вибиватимуть» борги
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

З січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання “Україна комунальна”, таку заяву зробив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

Loading...

“Якщо ця вимога буде виконана, фінансова стабільність Нафтогазу буде забезпечена саме цими діями”, – зазначив він.

Стосовно боргів, то на думку Андрія Коболєва, потрібно ввести відповідальність місцевої влади за борги комунальних теплопостачальних підприємств. Зараз, зазначив голова правління НАК “Нафтогаз” сумарні борги цієї категорії споживачів становлять майже 35 млрд грн.

У компанії пропонують списувати борги компаній з місцевих бюджетів, якщо вони не розраховуються за отриманий газ після завершення опалювального сезону.

Як повідомлялося раніше, в Україні з початком опалювального сезону суттєво зростуть суми в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг, всьому виною опалення. Зазначимо, взимку для мешканців багатоквартирних будинків основна стаття витрат – тариф на тепло, а для приватних і малоповерхових будинків – газ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...