Тарифи на “комуналку” різко злетять: скільки українці платитимуть за газ

Ціну на газ встановлюють на державному рівні, проте кінцеву вартість транспортування палива визначають вже на місцях

Тарифи на “комуналку” різко злетять: скільки українці платитимуть за газ
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні з початком опалювального сезону суттєво зростуть суми в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг, всьому виною опалення.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Сегодня“.

Loading...

Зазначимо, взимку для мешканців багатоквартирних будинків основна стаття витрат – тариф на тепло, а для приватних і малоповерхових будинків – газ.

Як відомо, ціну на газ встановлює “Нафтогаз” на державному рівні, проте кінцеву вартість транспортування палива визначають вже на місцях. З цієї причини підсумкові витрати на газ різняться в залежності від регіону.

В залежності від регіону, за кубометр газу українці платили у вересні від 5,89 до 6,59 грн. І, як прогнозує голова парламентського комітету з питань енергетики і ЖКП Андрій Герус, є передумови для подальшого зниження цін у жовтні (приблизно на 10 копійок). Однак у холодну пору взимку тариф на газ може зрости. Наскільки – залежатиме від багатьох факторів, які формують ціни на світових ринках.

Як повідомлялося раніше, в Україні через зростання цін на газ може подорожчати опалення – на 15-40% залежно від регіону.

Джерело: Народна Правда
загрузка...