На відомому курорті почалися масові протести: що відбувається

Прихильники відділення Каталонії незгодні з вироком суду для лідерів сепаратистів

На відомому курорті почалися масові протести: що відбувається
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В Іспанії протестувальники практично заблокували вихід з аеропорту “Ель-Прат” в Барселоні. Прихильники відділення Каталонії від Іспанії влаштували масштабну акцію протесту на знак незгоди з вироком Верховного суду для лідерів каталонських сепаратистів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, аеропорт “Ель-Прат” в Барселоні вважається другим за величиною в країні.

Зараз через протести, які відбуваються близько повітряної гавані і всередині терміналу 1, довелося відкласти близько 70 рейсів. Десятки людей влаштували сидячий страйк всередині будівлі. Мітингувальники перекрили дорогу до аеропорту, що призвело до зупинки руху потягів метро до аеропорту. Зараз рух вже відновився. У вогнищі конфлікту відбуваються сутички з місцевими правоохоронцями.

Довідка:

Масові акції протесту спалахнули після винесення вироку Верховним судом каталонським політикам, які були відповідальні за проведення референдуму (Мадрид визнав його незаконним). 14 жовтня Верховний суд Іспанії виніс вироки у відношенні 12 політиків. Дев’ять політиків визнані винними у заколоті, вони засуджені до термінів від 9 до 13 років ув’язнення. Ще троє – в непокорі і засуджені до штрафу.

На відомому курорті почалися масові протести: що відбувається

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії пройшов референдум про відокремлення від Іспанії. Незважаючи на протести Мадрида і спроби зупинити сепаратизм у регіоні, влада Каталонії заявили про 90% підтримку населення. При цьому,  у Брюсселі критично відгукнулися про дії уряду Каталонії, закликавши Іспанію самостійно вирішити цю проблему.

Як повідомив очільник каталонського уряду Карлес Пучдемон, рішення провести референдум прийняли в односторонньому порядку. До цього спонукали невдалі спроби укласти домовленість із мадридським центральним урядом щодо організації голосування.

Джерело: Народна Правда