ПЦУ потужно поставила на місце московський патріархат

У МП скаженіють через визнання ПЦУ Грецькою церквою

ПЦУ потужно поставила на місце московський патріархат
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Росія намагається інформаційно пом’якшити для себе наслідки рішення, ухваленого Собором ієрархів Церкви Греції про визнання ПЦУ, спекулюючи темою “справжньості” Томосу.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це у Facebook написав архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Він нагадав, що після вручення Томосу ще кілька тижнів у пресі гуляли твердження, що він – «не справжній», бо там немає підписів членів Синоду.

“Зараз почалися спекуляції навколо того, що процедурно на Соборі не відбувалося голосування, а отже нібито «рішення не було прийняте”, – пише ієрарх.

“По-перше, саме такий порядок був обраний свідомо. Оскільки у висновках синодальних комітетів, на які спирається надалі Постійний Синод і Собор ієрархів, зазначено, що право всеправославного проголошення автокефалії є правом Вселенського Патріарха. Тому проведення голосування з цього приводу в іншій церкві поставило б під сумнів таке право, а отже – всі автокефалії, проголошені Вселенським Патріархатом, включаючи автокефалію самої церкви Греції”, – пояснив Зоря.

Він додав, що Собор спеціально вибрав комітет на чолі з митрополитом для публічного представлення позиції.

“Зроблені ним після Собору заяви про визнання автокефалії Української Церкви – не просто думка окремого ієрарха (як думки тих, хто не хотів підтримати соборне рішення і на чиї заяви зараз намагається у своїй пропаганді спиратися московська сторона). Митрополитом Ієрофеєм була оголошена офіційна позиція Собору, а отже – позиція Церкви Греції”, – наголосив Зоря.

Він вважає, що це триватиме недовго.

“Так чи інакше, за тиждень і цей московський інформаційний смог розвіється. Але доводиться пояснювати здавалося б очевидні речі – щоби якнайменше людей від нього вчаділи”, – резюмував архієпископ.

ПЦУ потужно поставила на місце московський патріархат

Нагадаємо, 12 жовтня у православному світі відбулася визначна подія, Собор ієрархів Грецької церкви визнав автокефалію Православної Церкви України.

Джерело: Народна Правда