Трудовий кодекс радикально змінять: що чекає на українців

Нову редакцію Кодексу планують прийняти до 1 січня 2020 року.

Трудовий кодекс радикально змінять: що чекає на українців
Автор Желізняк Олександр в Новини

Трудовий кодекс України, зміни до якого підтримує і президент України Володимир Зеленський, хочуть радикально змінити. Нову редакцію Кодексу планують прийняти до 1 січня 2020 року.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Апостроф».

Президент відзначає, що проекту нового Трудового кодексу ще не бачив, однак він буде радикально новим та без положень, які є спадщиною «совка».

“Не буду брехати, я не бачив ще Трудовий кодекс, мені не приносили … Я очікую, що у нас не буде радянського Трудового кодексу, а буде Трудовий кодекс незалежної країни, сучасний”, – зазначив він.

Відзначається, що найбільше спорів у проекті викликали нововведення щодо права на звільнення інвалідів, ветеранів АТО, вагітних жінок і жінок, які перебувають у декретній відпустці.

Крім того, занепокоєння спільноти викликає і можлива спрощена система звільнення працівників та зміна системи виплати лікарняних.

Експерти відзначають, що такі нововведення хоч і важливі, однак дуже небезпечне, адже зараз навіть маючи претензій до компетенції працівника роботодавець практично не може його звільнити з цієї підстави. У проекті ж мається пропозиція щодо проведення атестації таких працівників з метою доведення їх професійної непридатності.

Нагадаємо, новий Трудовий кодекс над яким працюють депутати «Слуги народу», який значно звужує права для найманого працівника та розширює права роботодавця може запрацювати вже з наступного року.

Джерело: Народна Правда