Ціни на газ для населення у жовтні знизять: стало відомо наскільки

Тарифи на газ знизять на 4,9%

Ціни на газ для населення у жовтні знизять: стало відомо наскільки
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У жовтні 2019 року газ для українців подешевшає у порівнянні із цінами вересня на 4,9%.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-службу Нафтогазу.

Так, ціна тисячі кубометрів газу без податків та нарахувань надбавок складе 4272,76 гривні.

«Хоча ціни газу на європейському ринку вже суттєво збільшилися порівняно з літнім рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням», — пояснили у Нафтогазі.

Зазначається, що ціни на газ для населення у жовтні 2019 року знизяться значно нижче, ніж вартість газу, закріплена у послузі «Газовий запас» в межах якої споживачі закупили газ для власних потреб за літньою ціною для того, аби користуватися ним на час опалювального сезону.

Так, у послузі «Газовий запас» закріплено вартість газу на рівні 4874,42 гривні за тисячу кубометрів (без ПДВ та витрат на транспортування та розподіл), а встановлена на жовтень ціна газу складе на майже 602 гривні менше.

Раніше повідомлялося, що в Україні через зростання цін на газ може здорожчати опалення – на 15-40% в залежності від регіону.

До слова, з січня 2020 року Україна повністю перейде на ринкові ціни на природний газ. Такі умови закладені в меморандумі, який підписали Україна та Міжнародний валютний фонд, і саме вони забезпечать стабільність роботи Нафтогазу.

Джерело: Народна Правда