Зеленський підписав закон, який розкриває декларації українських силовиків

Усі посадові особи СБУ, силовики, розвідники зобов’язані будуть подавати декларації.

Зеленський підписав закон, який розкриває декларації українських силовиків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який повністю реформує Національне агентство з питань запобігання корупції та розкриває декларації українських силовиків, посадових осіб Офісу президента.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на офіційний сайт Верховної ради України.

У відповідності до закону, що був підписаний президентом України, керівництво НАЗК буде здійснювати керівник, якого буде обирати та звільняти Кабінет Міністрів в України. За старим законодавством керівництво структурою здійснювало п’ять членів.

Голову будуть призначатимуть на чотири роки, а обійняти таку посаду можна буде лише один раз. У той же час підставою для звільнення очільника НАЗК буде висновок комісії про неефективність його роботи.

В той же час, всі посадові особи СБУ, силовики, розвідники зобов’язані будуть подавати декларації, при цьому деякі з них можуть бути закритими для доступу.

Ці вимоги поширюються і на працівників Офісу президента та патронатної служби, помічників суддів.

Також проект закону містить норми про скасування державного фінансування партій, за виключенням тих, які набрали під час виборів не менше 5% голосів.

Нагадаємо, у Верховній Раді визначилися із покаранням для порушників нардепів, які не відвідують пленарні засідання, або не беруть участі у роботі відповідних комітетів. Сьогодні 16 жовтня, відповідний законопроект був внесений на розгляд.

Джерело: Народна Правда