Люстрацію визнали порушенням прав чиновників “часів Януковича”

ЄСПЛ констатував порушення статті 6 (право на справедливий суд) Європейської конвенції з прав людини і статті 8 (право на повагу до приватного життя)

Люстрацію визнали порушенням прав чиновників “часів Януковича”
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Європейський суд з прав людини постановив, що люстрація порушує права людини і зобов’язав виплатити компенсацію п’яти звільненим українським чиновникам.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-служба ЄСПЛ.

Loading...

Суд ухвалив рішення, в якому визнав, що звільнення в Україні державних службовців на підставі закону «Про очищення влади» (люстрація) порушує права звільнених чиновників.

Заявниками у справі виступили:

  • В’ячеслав Полях (екс-заступник начальника кадрового управління Генеральної прокуратури України – звільнили за законом про люстрацію у жовтні 2014 року, на підставі того, що займав посаду на державній службі в 2010-2014 роках, під час правління Януковича),
  • Дмитро Басалаєв (екс-заступник начальника слідчого управління Міністерства доходів і зборів Миколаївської області – звільнили у 2014, працював при Януковичі),
  • Олександр Ясь (колишній заступник прокурора Чернігівської області – звільнили у 2014, працював при Януковичі),
  • Роман Якубовський (колишній начальник податкової інспекції міста Яремча управління Міністерства доходів і зборів в Івано-Франківській області – звільнили за несвоєчасну подачу заяви про люстраційну перевірку),
  • Сергій Бондаренко (екс-заступник начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації Донецької області – обіймав посаду другого секретаря райкому Комуністичної партії в період до 1991 року).

Позивачі наполягали, що Україна порушила ст. 8 Європейської конвенції (право на повагу до приватного і сімейного життя). У результаті суд зобов’язав Україну виплатити по 5 тисяч євро кожному заявнику, плюс будь-який податок, який може бути стягнуто з цієї суми, а також компенсації моральної шкоди (1500 євро першому заявникові і 300 євро іншим заявникам).

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада 17 жовтня підтримала законопроект президента Володимира Зеленського про “гонорари” за викриття хабарників.

Джерело: Народна Правда