Перевірять всіх: в Україні розпочнуться перевірки отримувачів субсидій

Закон передбачає багатоступеневу звірку даних з різних реєстрів та баз даних з інформацією у деклараціях одержувачів субсидій

Перевірять всіх: в Україні розпочнуться перевірки отримувачів субсидій
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні відновляться перевірки одержувачів державної допомоги на оплату комунальних послуг – Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект про верифікацію субсидій (№ 1231).
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, свої голоси за законопроект віддали 249 народних депутатів при необхідних 226 голосах.

За фактом верифікація субсидій в Україні впроваджена вже давно, але вона була зупинена рішенням Конституційного суду. Суд зазначав неврегульованість питання формування баз даних, які збирав Мінфін для проведення верифікації. Прийнятий законопроект якраз регулює спірні питання.

Документ передбачає три види верифікації:

  • превентивну (під час подачі документів на отримання субсидії);
  • поточну (під час здійснення виплат);
  • ретроспективну (після закінчення виплат).

Варто зауважити, що  превентивна верифікація почнеться не відразу, а лише коли буде запущено інформаційно-аналітичну платформу. А ось поточна і ретроспективна верифікація запрацюють практично відразу – через три місяці після того, як закон набере чинності, оскільки Кабміну ще доведеться прийняти підзаконні акти. Зокрема, розробити “Порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат”.

У Мінсоцполітики заспокоюють: як така, верифікація проводиться вже давно, і поки що нічого нового не буде відбуватися.

Нагадаємо,  з 1 жовтня 2019 року в Україні запровадили монетизацію субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, пільга надаватиметься двома способами – готівкою та безготівково.

Раніше в. о. заступника голови Державної фіскальної служби Євген Бамбизов розповів, що українці, які одержують зарплату «в конвертах», залишаться без субсидій через урядову кампанію по боротьбі з нелегальним працевлаштуванням.

Джерело: Народна Правда