В Україні запровадили нові військові звання: що зміниться

Нові військові звання для сержантського і старшинського складу ЗСУ відповідатимуть стандартам NATO

В Україні запровадили нові військові звання: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Верховна Рада України у цілому ухвалила законопроєкт №0906 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)”, яким введено нові військові звання.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА,  документ підтримали  278 народних депутатів на засіданні парламенту 17 жовтня.

Loading...

Так, згідно із законопроектом вводяться нові звання майстер-сержанта і головного старшини, а також нову шкалу армійських і корабельних військових звань. 

Тепер полк буде називатися бригадою. Також нардепи скасували військові звання прапорщика, старшого прапорщика, мічмана, старшини.

Згідно із пояснювальною запискою він дасть змогу:

  • вдосконалити порядок виконання військового обов’язку громадянами України;
  • запровадити нові військові звання для сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, забезпечивши їх відповідність стандартам NATO;
  • підвищити роль сержантського і старшинського складу ЗСУ в навчанні і вихованні підлеглого особового складу, а також підготовці і виконанні ними завдань за призначенням;
  • створити додаткові мотиваційні чинники для проходження громадянами України військової служби за контрактом;
  • а також сприятиме переходу ЗСУ на професійну основу за зразком західноєвропейських армій.

Документ підтримали 212 “слуг народу”, 16 обранців від партії “Європейська солідарність”, 11 – від “Батьківщини”, 9 – від політсили “За майбутнє”, 16 – від “Голосу” та 14 позафракційних депутатів.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закони про РРО та кешбек, а також підписав указ, в якому зажадав від Кабміну розробити закон про дворічний мораторій на перевірку ФОПів.   Ініціатива стосується всіх категорій ФОП, крім «ризикових», на кшталт ювелірного бізнесу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...