Зеленський пообіцяв підприємцям дворічний мораторій на перевірку ФОПів

Ініціатива стосується всіх категорій ФОП, крім «ризикових», на кшталт ювелірного бізнесу

Зеленський пообіцяв підприємцям дворічний мораторій на перевірку ФОПів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про РРО та кешбек, а також підписав указ, в якому зажадав від Кабміну розробити закон про дворічний мораторій на перевірку ФОПів. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в указі №761/2019 “Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб – підприємців”, який у четвер, 17 жовтня опубліковано на сайті глави держави.

Мораторій буде стосуватися не всіх бізнесменів. «Ризикові» категорії все одно будуть піддаватися перевіркам. Зокрема, до ризикових віднесено ювелірний бізнес.

Що стосується іншого каменю спотикання – обов’язкових касових апаратів і електронних чеків, то було вирішено, що Державна податкова служба з нового року дозволить в тестовому режимі безкоштовно випробувати додаток з видачі чеків за допомогою смартфона. Обов’язкові електронні чеки для фізосіб-підприємців буде введено тільки з 2021 року.

Також була висунута ідея про пом’якшення відповідальності за неправильне ведення звітів протягом першого року дії нового закону.

Згідно з оприлюдненим документом, Кабмін має забезпечити створення Координаційної ради з питань розвитку малого і середнього підприємництва із залученням до його роботи представників громадських організацій, що представляють інтереси малого бізнесу.

У двотижневий термін з участю Ради повинні бути розроблені і внесені на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на лібералізацію умов і критеріїв віднесення фізосіб-підприємців до першої групи спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, зокрема шляхом встановлення більшого розміру граничного обсягу їх доходу протягом календарного року, надання їм права використовувати працю найманих осіб, а також розширення переліку видів діяльності, які можуть здійснювати такі суб’єкти господарювання.

Також повинен бути підготовлений законопроект про введення дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП (крім тих, що здійснюють високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) щодо дотримання ними порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій та пом’якшення відповідальності цих осіб за порушення ними порядку подання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО.

Крім того повинні бути вжиті необхідні заходи для забезпечення прозорих і необтяжливих процедур реєстрації розрахункових операцій при реалізації товарів і послуг через Інтернет і проведення роз’яснення про порядок застосування таких процедур. З 1 січня 2020 року має бути забезпечена можливість тестування платниками податків при здійсненні розрахункових операцій безкоштовного програмного рішення для використання такими платниками програмних РРО.

Також Зеленський підписав закони “Про внесення змін до закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”, які парламент прийняв 20 вересня 2019.

Так, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення. При цьому Державна податкова служба України повинна забезпечити програмним рішенням для використання суб’єктом господарювання програмного РРО безкоштовно, а реєстрація програмного РРО буде здійснюватися через електронний кабінет.

Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, законами пропонується ввести з 1 жовтня 2020 р так званий механізм кешбек, який передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, що застосовуються за його скаргою.

Нагадаємо, раніше податковий комітет Верховної Ради запропонував заборонити фізособам-підприємцям (ФОП) надавати послуги, та залишити їм лише торгівлю та виробництво. За словами голови комітету Данила Гетманцева, таким чином планують боротися з ухиленням від сплати податків.

10 вересня Верховна Рада ухвалила пакет законів, які зобов’язують підприємців використовувати касові апарати. З 1 січня 2021 року ФОП на єдиному податку 2-4 груп будуть зобов’язані використовувати РРО або ПРРО.

Нагадаємо також, найбільший український інтернет-магазин Rozetka заявив про зупинення свого бізнесу у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України законопроекту «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Джерело: Народна Правда