В Україні хочуть ввести жорсткі штрафи для нелегальних таксистів: що відомо

У партії влади нова ініціатива

В Україні хочуть ввести жорсткі штрафи для нелегальних таксистів: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Податки для таксистів хочуть запровадити у “Слузі народу” – також пропонується жорстоко штрафувати нелегальних перевізників.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це у Facebook повідомив помічник депутата від “Слуги народу” Данила Гетманцева Дмитро Михайленко.

Він пояснив, що в Україні вивчають позитивний досвід Польщі, де вдалося взяти під контроль диспетчерські, а ті компанії, що займаються посередництвом незаконно, штрафують на 30 тисяч доларів.

“У Польщі відбулася легалізація посередників – диспетчерських, діяльність яких тепер вимагає ліцензії. … Диспетчерські зобов’язані зберігати всю інформацію про доходи таксистів і надавати її на першу вимогу контролюючих органів. Таким чином, диспетчерська – юридична особа, яка веде діяльність і сплачує податки в цій країні, передає замовлення тільки легальним перевізникам, перевіряє у них документи, укладає договір з водієм від імені клієнта, збирає інформацію про вартість, дані про автомобілі та водіїв. Штраф за незаконне посередництво $30 тис”, – пише автор публікації.

“Слуга народу” пропонує таку модель оподаткування таксистів:

диспетчерські – юрособи, яке зареєстровані і платять податки в Україні. Це податковий агент, який контролює таксистів і доповідає державі про їхні доходи. У випадку незаконного посередництва буде отримувати великі штрафи. Їх будуть відносити до середнього і великого бізнесу;

таксисти діляться на професійних (у яких це основна робота, середній і малий бізнес) і для яких це непостійний дохід (самозайняті);

в залежності від цього таксисти можуть працювати як платники 1, 2 і 3 груп.

В Україні хочуть ввести жорсткі штрафи для нелегальних таксистів: що відомо

Нагадаємо, народний депутат від президентської партії “Слуга народу” Олексій Кучер вніс до Верховної Ради законопроект, яким запропонував звільнити роботодавців в Україні від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за працівників, яким не виповнилося 27 років.

Джерело: Народна Правда