До Землі мчить гігантський астероїд: астрономи назвали небезпечну дату

Діаметр астероїда може становити від 440 до 990 метрів

До Землі мчить гігантський астероїд: астрономи назвали небезпечну дату
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Центр досліджень об’єктів навколоземного простору NASA попередив про наближення до Землі великого астероїда.

Небесне тіло, яке отримало назву 162082 (1998 HL1), пролетить повз землю на відстані приблизно 6,2 млн км зі швидкістю 11,2 км/c 25 жовтня, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Діаметр астероїда може становити від 440 до 990 м. В NASA наголосили, астероїд 162082 (1998 HL1) був відкритий у квітні 1998 року. Астрономи відносять його до Аполлонів – астероїдів, орбіти яких перетинають орбіту Землі.

Видима зоряна величина його дорівнює +12.3, що дозволить побачити тіло в невеликі телескопи. За прогнозами астрономів, спостерігати астероїд можна буде в аматорські телескопи протягом п’яти ночей поки він будет рухатися сузір’ям Трикутника, Овна і Кита.

Вчені відзначають, що наступного разу астероїд пройде ближче до Землі, але буде це вже 26 жовтня 2140 року. В цей день він пролетить на відстані 6,18 мільйонів кілометрів від нашої планети.

Інфографіка: express.co.uk

До Землі мчить гігантський астероїд: астрономи назвали небезпечну дату

Нагадаємо, японський космічний апарат “Хаябуса-2” зіткнувся з астероїдом і взяв його зразки. Камера космічного апарату “Хаябуса-2” успішно зафіксувала другий збір зразків породи з далекого астероїда Рюгу.

Джерело: Народна Правда