Нова біда: український курорт атакували чорні черви

Для людей кивсяки загрози не несуть

Нова біда: український курорт атакували чорні черви
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда/Фото/Відео

Кілька днів тому в курортній Кирилівці почалося справжнє лихо –  чорні черви (кивсяки) з’явилися в селищі. Вони повзали по парканах і будинках.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише РІА «Мелітополь».

Нашестя кивсяков в Кирилівці вперше. Місцеві жителі стверджують, що їм іноді навіть огидно виходити у двір. Тим більше, що багатоніжок багато в листі, яке загрібають місцеві жителі.

«У мене панічного страху немає. Але бридко, звичайно», – цитує видання слова Максима Федорова.

У свою чергу, ентомолог Семен Воловник вважає, що для людини ці членистоногі/комахи загрози не представляють. Вони їдять листя, харчуються також картоплею, морквою та іншими овочами на городах.

«Для людини ківсяк, скоріше, корисний, ніж шкідливий, оскільки вони їдять опале листя і вони швидше перегниває, збільшується родючість грунту», – говорить учений.

На його думку, розплодився ківсяк через дощове літо. Розмножується він на ділянках, які бізнесмени взяли під забудову, але не обробляють і не будуються.

Цей факт підтверджує і Іван Малєєв керівник Кирилівської ОТГ.

При цьому як ентомологи, так і влада заспокоюють жителів Кирилівки, що ківсяк зникне з похолоданням, а воно вже близько. Щодо майбутнього року поки що незрозуміло – можливо, навала повториться.

Нагадаємо, влітку Кирилівку атакували величезні медузи. Через підвищення солоності  медузи почали розмножуватися ще інтенсивніше. Вчені дали прогноз, що медузи стануть постійними мешканцями в Азовському морі.

Джерело: Народна Правда