ФОП в Україні почнуть працювати по-новому: що зміниться

Зміни наберуть чинності з 19 квітня 2020 року

ФОП в Україні почнуть працювати по-новому: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 19 квітня 2020 року в Україні стануться зміни в роботі ФОП – підприємці, які використовують електронні касові апарати, будуть зобов’язані зберігати дані про продажі певний термін.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Інтерактивна бухгалтерія, про це йдеться в законі №128-IX від 20.09.2019, яким вносяться зміни до правил застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Loading...

1. Створювати контрольні стрічки в паперовій та/або електронній формі та зберігати їх:

на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг) – протягом трьох років (ця норма діє і зараз)

на програмних РРО у разі розрахункових операцій в режимі офлайн – до моменту передачі розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера контролюючого органу (ця норма описує, як бути продавцям, якщо у них пропав інтернет).

2. Проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

3. Вести облік товарних запасів, і продавати тільки ті товари (послуги), які відображені в такому обліку.

Разом із тим, ФОП зобов’язаний буде надати контролюючим органам документи, які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу. Однак такі вимоги не стосуватимуться ФОП на єдиному податку, які не є платниками ПДВ.

Виключенням є лише ті, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Крім того суб’єкти господарювання, які використовують програмні РРО, зобов’яжуть подавати до контролюючих органів електронні фіскальні звіти та електронні фіскальні звітні чеки.

А тим часом президент України Володимир Зеленський підписав закони про РРО та кешбек, а також підписав указ, в якому зажадав від Кабміну розробити закон про дворічний мораторій на перевірку ФОПів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...