Українцям нагадали, коли переводити годинники на зимовий час

Можна буде поспати вранці на годину довше

Українцям нагадали, коли переводити годинники на зимовий час
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні в ніч на 27 жовтня о 4-й годині ранку відбудеться перехід на зимовий час – стрілки годинників необхідно буде перевести  на одну годину назад.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пишуть Українські Новини.

Традиційно в останній тиждень жовтня в ніч з суботи на неділю українці  починають жити за зимовим часом. Про це йдеться в  постанові Кабміну від 1996 році.

Як стверджують лікарі, люди легше переносять перехід на зимовий час, ніж на літній, адже ми отримуємо можливість поспати вранці довше на годину. Та все ж  організму інколи буває складно адаптуватися до нового режиму, на це може піти близько двох тижнів.

Зміна режиму під час переходу на зимовий час може викликати  порушення сну, проблеми з концентрацією уваги, дратівливіть, зниження працездатності, тому медики радять бути обачнішими, особливо водіїв транспортних засобів,  і не навантажувати організм зайвими діями.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА розповідала про те, як підготувати організм до переходу на “зимовий час”.  Щоб легше перейти на новий режим, лікарі радять більше спати, обов’язково снідати і гуляти на свіжому повітрі, а ще тримати свої гаджети подалі від ліжка.

Також вчені назвали ризики для здоров’я у зв’язку з неприйняттям зміни тимчасового режиму – переведення стрілок годинника. На думку медиків, в цей час зростає кількість інфарктів та спроб суїциду, більше людей страждає від сезонної депресії, а також зростає кількість дорожньо-транспортних пригод.

Медики переконані, що допомогти організму впоратися зі стресом під час переходу на “зимовий час” допоможе масаж. Швидко прийти в себе допоможе простий самомасаж – потрібно з силою помасажувати мочки і вушні раковини.

Джерело: Народна Правда