$1,3 мільярда Ощадбанку: Росія програла Україні в Паризькому суді

Росія не змогла оскаржити рішення міжнародного арбітражу

$1,3 мільярда Ощадбанку: Росія програла Україні в Паризькому суді
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Паризький Апеляційний суд відхилив спробу РФ призупинити примусове виконання рішення міжнародного арбітражу про виплати Ощадбанку 1,3 мільярда доларів за експропріацію активів банку в анексованому Криму.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в  повідомленні  пресслужби Ощадбанку.

Loading...

Росія аргументувала свій позов тим, що примусове виконання арбітражного рішення в країнах, які меншою мірою захищають державний імунітет, аніж Франція, може спричинити їй шкоду.

Суддя відхилив заяву РФ і наголосив, що вимоги щодо виконання рішення слід оцінювати, виходячи з конкретних фактів справи і посилання на гіпотетичні підстави, що були наведені Росією, є неприпустимими.

Суд зауважив, що примусове виконання рішення не поставить під загрозу фінансовий стан РФ  і що Ощадбанк  не наражає на ризик можливе повернення коштів у разі скасування рішення.

Суддя відхилив прохання Російської Федерації та зобов’язав її понести частину витрат на провадження.

Нагадаємо, у Київському апеляційному суді задовольнили заяву “Ощадбанку” і дозволили стягнути з Мін’юсту РФ понад 1,1 млрд доларів в якості компенсації за експропріацію активів в Криму.

Нагадаємо також, Верховний Суд постановою від 2 травня 2018 р. задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку на рішення господарського суду Києва від 2 серпня 2017 року і постанову Київського апеляційного господарського суду від 1 листопада 2017 р. в частині скасування відстрочки на 1 рік виконання рішення суду про стягнення з ТОВ «ЕСУ» на користь Ощадбанку понад 960 млн. грн.

Джерело: Народна Правда
загрузка...