Українці отримали “космічні” платіжки за комуналку: чому так сталося

Деяким налічують 20-30 тисяч боргу

Українці отримали “космічні” платіжки за комуналку: чому так сталося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Незважаючи на те, що опалювальний сезон тільки стартує, кияни вже масово отримують платіжки за тепло з космічними сумами в 20-30 тисяч гривень. Деякі скаржаться, що їм нараховували за опалення все літо.

Про те, чому так відбувається йдеться в матеріалі “Страны“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Одне з пояснень незрозумілих платіжок – старі борги за опалення і гарячу воду від “Київенерго”. Автор матеріалу підкреслює, після того як стало відомо про те, що “Київенерго” передає керування тепловими мережами “Київтеплоенерго”, багато городян справді перестали платити за рахунками, боячись, що оплата зависне (у деяких справно сплачені платежі дійсно “загубилися”).

Але є нюанс. У статті наголошується, що “Київенерго”, знаючи, що буде йти з ринку столичної комуналки, почало “малювати” захмарні цифри.

Незрозуміло також, чому старі борги з’явилися саме зараз, хоча з моменту передачі справ від “Київенерго” в КТЕ пройшло вже більше року. У зв’язку з цим багато хто з киян вже встигли втратити оплачені рахунки.

“Без конкретної платіжки і конкретної адреси складно сказати, звідки взялися рекордні цифри. Але це дійсно можуть бути старі борги. “Київтеплоенерго” взяло на себе дебіторську заборгованість, що залишилася від “Київенерго”, і працює з нею”, – розповіла радник заступника голови КМДА Юлія Грамотна.

Крім того, як додав голова комітету житлово-комунальної інфраструктури, благоустрою, екології та охорони довкілля Громадської ради при КМДА Олег Попенко, були проблеми з передачею бази даних “Київенерго” новому комунальному підприємству. Тому зі старими боргами починають розбиратися тільки зараз.

Видання не виключає, що в “Київтеплоенерго” почали вибивати старі борги і через фінансові проблеми. Як відомо, на початку жовтня Київрада погодила чергове поповнення статутного фонду комунального підприємства більш ніж на 50 млн гривень. Ці гроші зняли з інших бюджетних програм – отримати з міського бюджету черговий “транш” “Київтеплоенерго” буде непросто.

Як з’ясувати, чи по-чесному нарахували за тепло і гарячу воду

Потрібно звертатися за звіркою в Центр комунального сервісу. При цьому потрібно мати при собі всі платіжки за минулий період. Якщо борг неправильний, його анулюють, якщо правильний – існує можливість реструктуризації та оплати в розстрочку.

Як повідомлялося раніше, в Україні готують нові зачистки одержувачів субсидії – оформити компенсацію по комуналці стане складніше. Крім того, буде збільшено норму обов’язкового платежу з 15% до 20%.

Експерти вважають, що кількість сімей, які отримують субсидії, скоротиться на 10-12%.

Джерело: Народна Правда