Це не капітуляція: Кучма зробив несподівану заяву про “формулу Штайнмаєра”

За словами Кучми, в тому вигляді, в якому "формулу" пропонують зараз, вона не є прийнятною

Це не капітуляція: Кучма зробив  несподівану заяву про “формулу Штайнмаєра”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Другий український президент, представник країни в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кучма заявив, що так звана “формула Штайнмаєра” по Донбасу, яку прийняла Україна, не є капітуляцією. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Loading...

За словами Кучми, формулу не можна вважати прийнятною і приймати в тому варіанті, в якому зараз її пропонують Києву.

“Поки перед цією формулою в законі не буде виведення всіх військ, техніки, роззброєння, кордон щоб було віддано Україні – нічого там не можна провести [місцеві вибори]. Формула Штайнмайера, яка повинна розглядатися на рівні Верховної Ради і так далі, це не капітуляція, це також шлях, ми повинні обговорювати, якщо є пропозиції. Звичайно, в тому вигляді, в якому нам пропонують – ні”, – сказав Кучма.

 При цьому він підкреслив, що Путін не хоче, щоб в Україні настав мир. Поведінкою європейських партнерів Києва Кучма також незадоволений.

“За час в Мінському процесі у мене більше є думка, що на першому місці у них євро, а на другому вже – європейські цінності. Ми бачимо, що незважаючи на торговельні санкції, Європа торгувала і торгує з Росією”, – додав Кучма.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський відмовився з трибуни Верховної Ради пояснити свою позицію стосовно скандальної “формули Штайнмаєра” щодо Донбасу, проте на зустрічі з представниками парламентських фракцій він наголошував, що підписання цієї формули не означає капітуляцію України.

Зазначимо, раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що “формула Штайнмаєра” – це лише крок до проведення зустрічі у “нормандському форматі” і жодної зради в цьому немає.

“Ми зараз зробили у закритому форматі зустріч з усіма головами фракцій. Вони все почули напряму, що ми, на жаль, зараз не можемо сказати суспільству. Все нормально. Зради немає навіть на 1%”, – переконував Арахамія та додав, що з цим, нібито, погодилися лідери усіх фракцій.

А тим часом міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив незадоволення тим, як була підписана “формула Штайнмаєра”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...