Українців попередили про радикальне зростання цін на продукти

В Європі коливання цін на овочі впродовж року 8-10%, в Україні - 150-200%

Українців попередили про радикальне зростання цін на продукти
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні на оптово-роздрібних ринках подешевшали овочі, які складають так званий “борщовий набір” – експерти попередили, що з початку листопада ціни різко зростуть.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Сьогодні.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив, що в Україні ціни на овочі найнижчі в середині осені та різко зростають під Новий рік і після нього. Експерт розкрив причини такого явища.

“Головна причина таких “гойдалок” – відсутність необхідної кількості овочесховищ. Тому зараз пропозиція зашкалює, фермери і приватники намагаються продати залишки вирощеного хоч за якоїсь ціною, інакше воно пропаде від негоди. Якщо в Європі коливання цін на овочі всього 8-10% впродовж року, то у нас норма в 150-200%, а по цибулі був минулоріч рекорд – 250%”, – розповів Пендзин.

За словами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, цього року з цінами на борщовий набір і перш за все на картоплю, склалася аномальна ситуація: зазвичай вони найнижчі в серпні, а цьогоріч – в жовтні.

На його думку, аграрії прорахувалися, на тлі невисокого в цьому році врожаю виставивши в сезон “золоті” ціни. Споживач проголосував гаманцем, і ціни обвалилися напередодні холодів.

Разом із тим, експерт прогнозує, що великого зростання цін на борщовий набір не очікується: вони і без того високі, тому за зиму зростуть не більше ніж на 8-10%.

Нагадаємо, цибуля протягом останнього тижня в Україні суттєво подорожчала – ціни на неї зросли на 22%. Експерти пов’язують зростання цін на цибулю із завершенням збору урожаю, в результаті чого пропозиція даної продукції з поля різко скоротилася.

Джерело: Народна Правда