В Україні можуть відновити призов на строкову службу в армію з 18 років

В Україні можуть відновити призов на строкову службу в армію з 18 років
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціює повернення призову на строкову службу з 18 років.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо на брифінгу начальника відділення комплектування управління персоналу штабу командування Сухопутних військ підполковника Миколи Качаненко.

Офіцер пояснив ініціативу бажанням ліквідувати розбіжності між чинним законом «Про військовий обов’язок і військову службу» та указом президента України про призов.

Так, якщо в законодавчому акті йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким виповнилося 18 років і старші (до досягнення 27-річного віку), то в президентських указах йдеться про громадян з 20 років.

«Така розбіжність негативно впливає на призовну кампанію. Молода людина, зазвичай, після закінчення школи або коледжу намагається влаштуватися в житті – хтось починає працювати, хтось заводить сім’ю. І в подальшому хлопець розглядає службу в армії як небажану», – зазначив офіцер.

Крім того, військові мають намір домагатися збільшення суми штрафних санкцій за неявку у військкомат за повісткою (в даний час складає 255 гривень).

Нагадаємо, в Україні з жовтня по грудень проходить призов на строкову військову службу. Юрист Практики управління конфліктами АТ “Юскутум” Семен Астапов звернув увагу на основні моменти, які треба знати українцям.

Як відомо,  українці, яких призначать у ЗСУ під час осіннього призову, а також службовці строкової служби не будуть залучатися до виконання завдань у зоні бойових дій на Донбасі.

Раніше міністр оборони України Андрій Загороднюк повідомив, що в Україні хочуть скасувати призов в армію і перейти на службу за контрактом.

Джерело: Народна Правда