Рада ухвалила законопроект, який покладе кінець “кнопкодавству”

Народним обранцям загрожує штраф в розмірі 3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51-85 тисяч гривень)

Рада ухвалила законопроект, який покладе кінець “кнопкодавству”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Верховна Рада України ухвалила законопроект №2148, яким передбачено внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами. Документ прийнято у першому читанні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо в ході засідання парламенту у  у вівторок, 29 жовтня.

За відповідне рішення  проголосували 287 народних депутатів, з них 225 з них – нардепи від “Слуги народу”.

Так, документ передбачає накладення штрафів урозмірі  3-5 тисяч неоподатковуваних мінімумів (51-85 тисяч гривень).  На апарат парламенту покладаються обов’язки з забезпечення відеофіксації голосування.

Про факти неперсонального голосування народними обранцями під час засідань парламенту слід повідомляти голові Ради, який після встановлення факту “кнопкодавства”  повинен доручити лічильній комісії вилучити карту такого депутата і провести голосування повторно.

Далі спікер має видати розпорядження апарату ВР підготувати повідомлення про виявлене порушення, яке разом з протоколом, стенограмою, стенографічним бюлетенем відповідного засідання і відеозаписом направлять в Державне бюро розслідувань для наступного розгляду вчиненого правопорушення.

Нагадаємо, Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс законопроект № 0972 (№ 1086) «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» для передачі до Верховної Ради. Законопроект передбачає зміну пенсійного віку для жінок в Україні.

У середу, 24 жовтня, на сайті Верховної Ради з’явився текст проекту Закону про державне регулювання діяльності в сфері організації та проведення азартних ігор. У документі названі суми, в які обійдеться покупка ліцензії на організацію грального бізнесу (казино).

Джерело: Народна Правда