Скільки потрібно відкласти на достойну пенсію: експерти назвали чітку суму

Молоді українці вже зараз мають відкладати собі на старість 5-7% доходу на місяць

Скільки потрібно відкласти на достойну пенсію: експерти назвали чітку суму
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Щоб накопичити кошти для забезпечення достойної пенсії в Україні 20-річним українцям потрібно самостійно починати відкладати 5-7% доходу на місяць, 30-річним – 10%, 40-річним – 20%, а старшому поколінню – 30% і більше.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в коментарі  “Сегодня” розповів економіст, президент Украналітцентру Олександр Охріменко.

Loading...

Економісти радять половину суми тримати у валюті, щоб не втратити в разі різкої девальвації гривні, а частину в гривнях, щоб заробити на відсотках. Якщо не витрачати отриманий прибуток, то накопичена сума буде вищою.

За словами Охріменка, більшості українців доступні для накопичення депозити як в гривні, так і у валюті, і покупка банківських металів (золото, срібло) та інвестиційних монет з них, але потрібно вибирати надійний банк.

Нагадаємо, Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс законопроект № 0972 (№ 1086) «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» для передачі до Верховної Ради. Законопроект передбачає зміну пенсійного віку для жінок в Україні.

Раніше називалися розміри пенсій за віком, а також, який дохід буде враховуватися при перерахунку пенсій.

Уже зараз відомо, що високих доплат після перерахунку пенсій українцям не буде.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...