Українці можуть втратити пенсію через підвищення трудового стажу

Фахівці розповіли, як вплине на пенсію робочий стаж українців

Українці можуть втратити пенсію через підвищення трудового стажу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Відповідно до нового етапу пенсійної реформи для отримання пенсії в Україні, громадянину необхідно пропрацювати 26 років. Такі вимоги почали діяти в нашій країні з жовтня 2019 року. Українці, яким з якихось причин не вистачило трудового стажу, будуть отримувати мінімальну пенсію.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РБК-Україна, про це повідомила заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук.

Loading...

Пенсійною реформою  передбачено категорії осіб, які вийдуть на пенсію в 63 роки. На сьогоднішній день таке право  мають ті особи, у яких стаж становить менше 26 років –  від 16 до 26 років.

“Законодавством передбачено також призначення пенсій у 63 роки, але при наявності страхового стажу меншої кількості. На сьогоднішній день право на призначення пенсій в 63 роки мають ті особи, у яких стаж становить менше 26 років, від 16 до 26 років”, — розповідає Наталія Корнійчук.

Зазначимо, що для того, щоб отримувати виплати і підтвердити свій пенсійний стаж, людині знадобиться: трудова книжка (на підставі її записів та інших документів — довідки підприємств, установ і організацій), а також відомості з державного архіву.

Нагадаємо, Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс законопроект № 0972 (№ 1086) «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» для передачі до Верховної Ради. Законопроект передбачає зміну пенсійного віку для жінок в Україні.

Раніше називалися розміри пенсій за віком, а також, який дохід буде враховуватися при перерахунку пенсій.

Уже зараз відомо, що високих доплат після перерахунку пенсій українцям не буде.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...