Дифтерія в Україні: Комаровський пояснив різницю між вакциною і сироваткою

Чим менше вводять вакцин в країні, тим більше повинно бути сироваток

Дифтерія в Україні: Комаровський пояснив різницю між вакциною і сироваткою
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Дифтерія продовжує атакувати українські міста, з початку 2019 року в Україні зафіксували вже 20 випадків захворювання, 18 з них зареєстровано протягом жовтня. При цьому, коли в Києві захворіла тільки друга людина, на неї витратили весь столичний запас сироватки.

Ця новина вразила доктор Євгена Комаровського, передає НАРОДНА ПРАВДА. У себе в Facebook він зазначив, що Україна живе за принципом Дарвіна, дотримуючись природного відбору. Експерт також пояснив, чим відрізняється вакцина від сироватки.

Комаровський нагадує, що є такі інфекції, при яких бактерія в процесі своєї життєдіяльності виробляє особливу отруту (токсин). При цьому можна вбити бактерію антибіотиком, але поки антибіотик подіє, токсин уб’є людину. Дифтерія, правець, ботулізм — найвідоміші хвороби такого типу.

“Для лікування таких інфекцій придумані сироватки. Лікувальна сироватка містить готові антитіла, що нейтралізують токсин. Сироватка вводиться негайно після встановлення діагнозу. Дорога кожна хвилина. Саме тому у всіх інфекційних лікарнях завжди є лікувальні сироватки. Якщо в країні погано з вакцинацією — потрібен потрійний запас сироваток від дифтерії та правця, а якщо в країні розігнали санепідстанції — потрійний запас сироватки від ботулізму”, – зазначає лікар.

Окремо він нарікає, “у країні, яка вирішила жити по Дарвіну — тобто дотримуючись природного відбору, все це фігня: тут потрібні запаси терпіння і мережа бюро ритуальних послуг”.

“Чим менше вводять вакцин, тим більше треба сироваток”, – констатував Комаровський.

Чим відрізняється вакцина від сироватки

Якщо взяти токсин, ослабити його і ввести в організм (ослаблений токсин називається анатоксином) — людина відреагує виробленням антитоксичних антитіл — так формується захисний імунітет. Препарат, що містить анатоксин, — це і є вакцина. Коли вводять вакцину — це щеплення або вакцинація.

Вже відомо, що діагноз дифтерія підтвердили в лабораторних умовах у Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях.

Нагадаємо, першим у Києві захворів на дифтерію захворів, учень ліцею №303 на вулиці Драгоманова в Дарницькому районі. Спочатку лікарі діагностували у хлопчика фолікулярну ангіну. Після проведення бак-дослідження виявилося, що це – дифтерія.

26 жовтня повідомлялося про другий випадок захворювання на дифтерію у Києві – 35-річна жінка потрапила в лікарню у стані середньої тяжкості. Тоді радник міністра охорони здоров’я Ольга Голубовська повідомляла, що на пацієнтку витратили всі наявні в столиці дози спеціальної сироватки: “Їй ввели протидифтерійний імуноглобулін, який збирали по всім лікарням”.

28 жовтня в інфекційне відділення Олександрівської лікарні привезли чоловіка з симптомами цієї хвороби.

Джерело: Народна Правда