Скасування єдиного соціального внеску: як скандальна ініціатива Милованова залишить українців без пенсій

Скасування ЄСВ знищить пенсійну систему в країні

Скасування єдиного соціального внеску: як скандальна ініціатива Милованова залишить українців без пенсій
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Скасування єдиного соціального внеску, яку запропонував міністр економічного розвитку Тимофій Милованов, знищить пенсійну систему в країні, а це в свою чергу призведе до припинення соціальних виплат і пенсій.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, так ініціативу Милованова “Обозревателю” прокоментував
Андрій Рева (міністр соцполітики з 2016 по 2019 роки).

Loading...

На його думку, Милованов показав абсолютну безграмотність в тих питаннях, де він повинен розбиратися, будучи міністром економіки.

“Він говорить про податкову реформу, і в податкову реформу заносить необхідність скасування ЄСВ, а це не податок, а страховий внесок”, – пояснив Рева.

Колишній міністр також додав, для того, щоб скасувати ЄСВ, потрібно внести зміни в статтю 46 Конституції України, яка гарантує людям загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Як відомо, сьогодні без ЄСВ пенсійна система не може нормально функціонувати.

“Вже за неповний 2019 рік виплати з єдиного соціального внеску принесли в український бюджет 230 млрд грн, і якщо внесок скасовувати, з того ж бюджету доведеться брати компенсацію. А тепер порахуємо: на фінансування основних напрямів виділено близько 1 170,0 млрд грн, з них близько 175 млрд підуть на дотації Пенсійному фонду, ще 254 млрд на оборону і 438 на виплату боргів. На все про все у бюджеті залишається близько 300 млрд. Якщо скасувати ЄСВ, то з бюджету забирається 230 млрд, а як тоді країна буде функціонувати?”, – задається питанням Рева.

Він також зазначає, що за рахунок ЄСВ виплачується допомога по безробіттю та функціонує Державна служба зайнятості. За рахунок внесків отримують регресні виплати потерпілі на виробництві, виплачуються лікарняні.

“А як міністр пропонує компенсувати? Підняти податок на нерухомість, землю та інше. А у мене питання, уявіть собі, що все майно і земля будуть оформлені на пенсіонерів, як ви будете стягувати цей податок, якщо пенсіонер не платить? Конфіскувати цей маєток і продавати, щоб цього ж пенсіонеру виплатити пенсію?”, – озвучив риторичне питання Рева.

Нагадаємо, під час своєї лекції на семінарі «Economy Lab» Милованов зробив скандальну заяву зазначивши, що його ніколи не цікавила Україна і економіка, його цікавлять діаметрально протилежні речі:

«Я в принципі нічого не знаю. Я виїхав з України у 1999-м. З тих пір я повертаюся, але з особистих причин. Мене ніколи не цікавила України. Мене цікавив вітрильний спорт, сальса. Я займався теорією ігор, теорії контрактів, мікроекономіки. По суті це не дуже високого рівня математика. Я зовсім не розбираюся в економіці».

Джерело: Народна Правда
загрузка...