Перерахунок пенсій: скільки отримають українці

Індексація виплат відбудеться у березні

Перерахунок пенсій: скільки отримають українці
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Перерахунок пенсій та перегляд мінімальної пенсії в Україні відбудеться вже в новому бюджетному році, коли почнуть працювати нові параметри бюджету на 2020 рік.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на znaj.ua.

Loading...

Так, перерахунок пенсій відбуватиметься у декілька етапів – в січні (військовим), а також в липні та грудні. Вже у 2020 році “мінімалка”, яка дорівнює розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, зросте на 8% – з 1638 до 1769 гривень (131 гривня).

Також індексацію виплат проведуть у березні, проте лише у випадку, якщо буде проведено реформу прожиткового мінімуму, відв’язавши його від багатьох виплат. Це зробить прожитковий мінімум більш відповідним реальному життю.

Як розповіла депутат від “Слуги народу”, голова комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова, березневий перерахунок пенсій прогнозується на рівні 12-13%.

Раніше повідомлялося, що вийти на пенсію в 50 років стало набагато легше. Кабінет міністрів України виключив із «пільгового» переліку три професії, що давали право на достроковий вихід на пенсію та поновив його шістьма новими.

Крім того, пенсія в Україні нараховуватиметься по-новому – порядок виплати зазнав змін, а встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років Конституційний суд визнав незаконним.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...