РПЦ розриває відносини з Елладською церквою через Україну: названо дату

Патріарх Кирило не буде поминати Афінського архієпископа, як він вже не згадує Константинопольського патріарха

РПЦ розриває відносини з Елладською церквою через Україну: названо дату
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Російська православна церква (РПЦ) не буде проводити євхаристійне спілкування з главою Елладської церкви вже з 3 листопада. Причиною такого рішення стало визнання Грецькою церквою Православної Церкви України.  

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляють російські ЗМІ.

За словами глави синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополита Іларіона, РПЦ і раніше нібито попереджала, якщо архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім II офіційно визнає Православну церкву України, то його ім’я “викреслять зі диптихів Російської православної церкви”.

“Це означає, що, коли патріарх (Московський і Всієї Русі) буде звершувати богослужіння, він не буде поминати Афінського архієпископа, як він вже не згадує Константинопольського патріарха. Я думаю, що вже в найближчу неділю, коли патріарх буде служити, цього поминання не буде. Це означає, що ми припиняємо євхаристійне спілкування з Афінським архієпископом”, – заявив митрополит Іларіон.

При цьому отриману автокефалію України він назвав “церковним розколом”.

Нагадаємо, 12 жовтня Собор ієрархів Грецької церкви визнав автокефалію Православної Церкви України.

Раніше  у  відповідь на визнання ПЦУ Елладською церквою, Російська православна церква склала список митрополій Елладської православної церкви небажаних для відвідування паломниками РПЦ.

До слова, Росія намагається інформаційно пом’якшити для себе наслідки рішення, ухваленого Собором ієрархів Церкви Греції про визнання ПЦУ, спекулюючи темою “справжньості” Томосу.

Джерело: Народна Правда